Ilk adımlar

OGame Planet nasil oynanır
Jump to: Navigasyon, aramaHızlıOgame, bir oyuncunun ilk multiplayer oyunuysa yeni bir oyuncu için başlangıçta kafa karıştırıcı olabilir. Eğer bir oyuncunun oynadığı ilk tarayıcı oyunu değilse bile bazı soru ve sorunlarınız olacaktır. Biz hem yeni başlayanlar hem de tarayıcı oyunu deneyimi olmayan gruplar için daha keyifli ve kolay bir biçimde OGame Planet hakkında her şeyi öğrenmeniz için yardım etmek istiyoruz. Douglas Adam’ın dünyaca bilenen bir sözünü paylaşalım : "Lütfen panik yapmayın!" tüm bu yazılanları okuduktan sonra her şey daha net olacak.

Biz bu projeyi oyun içi eğitime yedek olarak yapmadık. Eğitim, imparatorluğunuzu kurarken oyun başında gerekli kilometre taşlarını almanızda yardımcı olacaktır. Fakat burada wikide resimli içeriklerle oyun için gerekli ve ileriki dönemlerde bilinmesi zorunlu olacak bilgileri bulacaksınız. OGame Planet PVP de ileriki aşamalarda başarılı olmak için gerekli bilgiler burada olacaktır.

Eğer bu sizin ilk tarayıcı oyununuz ise o zaman oyunun bazı özel özelliklerine daha hızlı oyun oynamak ve oyunda belli bir sıralamada kalmak için ihtiyacınız olacak. Bazı geleneksel bilgisayar oyunlarının aksine ogame-pvp bilgisayar başında oturan olmasa da devam eder. Bu da siz uyurken veya işteyken binlerce oyuncunun oyunda çevrimiçi olması ve size saldırabilmelerinin mümkün olduğu anlamına gelir. OGame Planet herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymaz, interneti ve web tarayıcısı olan herhangi bir bilgisayar, cep telefonu ve ya tablette oynanabilir.

Ogame Hakkında Fikir edinme

Anasayfa
Anasayfa

Diğer her oyunda olduğu gibi bu oyunda da göze çarpan ilk şey arabirim hakkında tavsiye almaktır. Göze zor gelecek fakat çok çabuk alışılacak bir arayüzü vardır.
Üstte hemen gözlerinize farklı kaynaklar ilişir. Metal, Kristal, Deuterium; Bina araştırma ve gemi yapımında gereklidir.
Enerji maden çalıştırmak için kullanılır. Beş ve Altıncı kaynaklar işçileri temsil etmektedir.
İşçiler bina yükseltmeleri ile elde edilir ve daha hızlı inşaat süresi sağlar.Yedinci ve Sekizinci ve Dokuzuncu kaynaklarda filo, savunma ve füze üretim işçilerini temsil etmektedir, beşinci ve altıncı kaynakla aynı görevi görür.Onuncu kaynak ise Karanllık Maddedir.Onbirinci Anti-Maddedir Bu iki özelliği daha sonra özel özelliklerde tanıtılacaktır.Depo / Premium.


Anasayfa

Sayfanın sol kenarında ana oyun menüleri vardır. Kaynaklar,binalar,araştırmalar,gemiler,savunmalar,ittifaklar,galaksi,subay garnizonu ve imparatorluktur. Bu seçeneklerden her biri detaylı olarak işlenecektir. Menünün üstünde zarf gibi bir simge göreceksiniz bu oyunda olan tüm mesajlaşmalarının olduğu yerdir. Bu simgeden mesajlaşmaları okuyabilirsiniz. Bu simge mesajlaşma sistemine doğrudan bir bağlantıdır. Okunacak bir postanız olduğunda sayısı kadar sayı gösterilip burası yanacaktır.Sayfanın sağ tarafındaki boşlukta ise kendinize ait gezegenlere doğrudan gidebilmeniz için kısayollar olacaktır. Şu an için bir tane görüyor olabilirsiniz fakat oyunda ilerleyip koloniler almaya başladıkça kısayollarda artacaktır. Buradan rahatlıkla kolonileriniz arasında gezebilirsiniz.Depo / Premium.


Anasayfa

Menünün tam altında ise Teknoloji ağacı, Kurallar, Arkadaşlar->Notlar, rekorlar, destek bileti, Ayarlar ve çıkış linkleri bulunmaktadır. Kontrol etmenizde fayda vardır..
Menünün tam üstünde ise İmparatorluk, İstatistik, Başarılar, Top 100 (savaşlar), Yapımcı sitesi ve mesajlar bulunmaktadır.


Oyun özel bir rütbe kazandıktan sonra bitmez ve ya kaybedildikten sonra bitmez. Evrende oynarken her oyuncu birbiriyle sürekli rekabet halindedir. HızlıOgame sürekli gelişmeyi hedefleyen sonu olmayan bir oyundur bu yüzden hammaddelerinizi bina veya araştırmaya yatırarak üretiminizi artırarak veya başka oyunculardan yağmalayarak daha da ilerleyebilirsiniz. Tüm bu taktikler ileride burada açıklanacaktır.

Sonraki bölüm olan temel ekonomide ilk madenlerinizi nasıl inşa edeceğinizi size sunmak istiyoruz.

OGame Yeni Evren
İsim alanları

Variants
Aktif